Wulgarnie mówił o uczestniczkach Strajku Kobiet. Jest wyrok w tej sprawie

Sądowa sprawa to finał prywatnego aktu oskarżenia Magdaleny Dobrzańskiej-Frasyniuk przeciwko prawnikowi Romanowi Sklepowiczowi.

Żona Władysława Frasyniuka poczuła się urażona słowami, które mężczyzna wypowiedział w internetowej telewizji komentując marsze Strajku Kobiet. – (…) bo ładne laski to idą na dyskotekę, a takie brzydkie, których nikt bzykać nie chce, to idą na demonstrację – to fragment wypowiedzi Romana Sklepowicza, w której nie brakowało wulgaryzmów wypowiedzianych pod adresem kobiet. Sąd pierwszej instancji uniewinnił mężczyznę, a sąd apelacyjny przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. W środę sąd rejonowy uznał prawnika winnego znieważenia i zniesławienia uczestniczek czarnego protestu.
Wyrok jest nieprawomocny
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.