Wspomnienie o Lechu Raczaku, Teatr na Faktach, Książka o Mistrzu (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Fragmenty audycji z 28 stycznia. Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, Piosenka – wtorek, od 16:00 (powt. w środę od 9:00). Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski.

Zaczynamy od wspomnienia o Lechu Raczaku, zmarłym w styczniu reżyserze, mentorze pokoleń polskich artystów. Na Dolnym Śląsku najbliższe związki miał z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie zrealizował najwięcej do dziś pamiętanych spektakli – u nas opowiadają o nim zatem aktorzy legnickiej sceny: Ewa Galusińska, Paweł Palcat i Paweł Wolak.
[videoplayer id=245684][/videoplayer]
[videoplayer id=245683][/videoplayer]
Leszek Pułka – profesor, krytyk teatralny, autor i redaktor. Rozmawiamy przede wszystkim o ‚Książce o Mistrzu. Subiektywnej historii teatru pantomimy Henryka Tomaszewskiego’, którą napisał zmarły w ubiegłym roku mim, aktor Leszek Czarnota. Nasz gość opracował tekst książki opublikowanej przez Oficynę Wydawniczą Atut.
[videoplayer id=245679][/videoplayer]
[videoplayer id=245678][/videoplayer]
Krzysztof Kopka i Dariusz Maj. Zapowiadamy Miesiąc Teatru na Faktach, czyli lutowe prezentacje premierowych spektakli Teatru na Faktach, powstających w Instytucie Grotowskiego. Zobaczymy czytania performatywne i trzy przedstawienia, wśród nich ‚Tutaj kobiety palą się lepiej’ – obraz Polski z punktu widzenia kobiet.
[videoplayer id=245682][/videoplayer]
[videoplayer id=245681][/videoplayer]
Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach na smartfony, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *