Wspólny trening reprezentacji Polski niewidomych i bezdomnych

Połączone siły obu zespołów odbyły zajęcia we Wrocławiu.

Obie reprezentacje spróbowały dziś zagrać w blind football czyli piłkę nożną dla niewidomych. Dla przygotowującej się do mistrzostw świata w Meksyku reprezentacji bezdomnych nie było to łatwe zadanie gdyż wszyscy zawodnicy mieli zasłonięte oczy specjalnymi opaskami. – To wartościowy trening przed wylotem na mundial – mówi Kamil Gzyl, reprezentant Polski bezdomnych, który zapewnia, że biało-czerwoni są bardzo zmotywowani do walki na mistrzostwach:

Jak tłumaczy Adrian Słoninka, obrońca reprezentacji Polski niewidomych, blind football to dalej piłka nożna, ale z konieczności dostosowana do możliwości osób niewidomych. Jednym z takich aspektów jest użycie specjalnej piłki wydającej dźwięki podczas kopania:

Reprezentacja Polski niewidomych na co dzień bierze udział w rozgrywkach Ligi Europy Centralnej. W 2015 roku uczestniczyła także w Mistrzostwach Europy blind football w Anglii.

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *