Wrocławskie koszykarki pokonały ambitną młodzież z Gdyni

W meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław wygrała z drużyną GTK 79:57.

Podopieczne Jeleny Skerović od samego początku pokazał, że nie mają większego respektu dla faworyzowanych rywalek. Po trafieniu Alicji Żytkowskiej GTK prowadziło 5:2, a na prowadzeniu utrzymało się przez kolejne dwie minuty. Dopiero udana akcja Nikoli Dudasovej dała żółto-czerwonym przewagę, którą jednak chwilę później straciły. Wrocławianki w inauguracyjnej odsłonie nie potrafiły odskoczyć na większy dystans przeciwniczkom, co mocno irytowało szkoleniowca Ślęzy. Pierwszą odsłonę miejscowe wygrały 21:18 dzięki czterem punktom, które na koniec tej kwarty zdobyła Stephanie Jones.
Początek drugiej kwarty potoczył się bardziej po myśli Arkadiusza Rusina i jego zespołu. Punkt z linii rzutów wolnych dołożyła Jones, a w odpowiedzi na trafienie Kamili Borkowskiej dwa punkty zdobyła Sug Sutton. Wrocławianki miały problemy z kolejnymi trafieniami, ale dobrze funkcjonowała defensywa i gdy wreszcie za trzy przymierzyła Patrycja Klatt, a następnie po przechwycie Dominiki Poleszak łatwe punkty zdobyła Anna Jakubiuk, gospodynie miały dziewięć oczek przewagi.

Ślęza prowadzenie powiększyła w kolejnej części meczu, w czym duży udział miała rozgrywająca Sutton. Nie tylko świetnie obsługiwała koleżanki, ale i sama skutecznie kończyła akcje. Kolejne trójki Patrycji Klatt i Julii Tyszkiewicz sprawiły, że po 30 minutach było już 64:41 dla drużyny ze stolicy Dolnego Śląska.
Ostatnia kwarta była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Uspokojone wysokim prowadzeniem wrocławianki przegrały ją jednym punktem. ale pewnie wygrały cały mecz. Kropkę nad „i” w…