Wrocławscy naukowcy chcą przetestować lek na malarię u zakażonych koronawirusem

Uniwersytet Medyczny ma pomysł na terapię specyfikiem o nazwie chlorochina.

Specyfik podany pacjentom, którzy nie mają jeszcze zmian w płucach może zahamować rozwój choroby – twierdzi rektor uczelni profesora Piotr Ponikowski:

W testach ma wziąć udział 400 pacjentów. Preparat ma być podawany przez dwa tygodnie, ale aby mówić o skuteczności terapii, obserwacja musi potrwać dłużej – dodaje profesor Ponikowski.
W tym czasie pacjenci byliby zdalnie szczegółowo monitorowani. Przygotowanie do rozpoczęcia projektu może potrwać około dwóch tygodni.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *