Wrocław: W USK i szpitalu zakaźnym we weekend zaszczepionych zostanie po kilkaset osób

Po kilkaset osób z grupy zero zostanie zaszczepionych w sobotę i w niedzielę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Szczepienia w weekend prowadzone są również m.in. w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu. W obu lecznicach w poniedziałek planowane jest rozpoczęcie szczepień drugą dawką.

– W poniedziałek rozpoczniemy też podawanie drugiej dawki osobom, które przyjęły szczepionkę, jako pierwsze – poinformowała Monika Kowalska, rzeczniczka USK we Wrocławiu. 
Rzeczniczka dodała, że z powodu niepewnej sytuacji związanej z dostawami szczepionki przeciwko Covid-19, USK musiał nieznacznie zmodyfikować plan szczepień.
W sobotę szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że w związku z ogłoszeniem przez koncern Pfizer tymczasowego zmniejszenia dostaw szczepionek do krajów europejskich, w przyszłym tygodniu wstrzymany będzie transport 330 tys. dawek do szpitali węzłowych w ramach pierwszego szczepienia grupy zero, natomiast zgodnie z planem 50 tys. dawek trafi do punktów na drugie szczepienia, a 120 tys. dawek na pierwsze szczepienia do DPS-ów.
W USK, który jest największym szpitalem na Dolnym Śląsku, do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad 12 tys. pacjentów z grupy zero. – Do wyszczepienia w tej grupie mamy jeszcze trzy tysiące osób – powiedziała rzeczniczka.
Szczepienia kontynuowane są w weekend również m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest największym szpitalem zakaźnym w regionie. – W sobotę zaszczepionych zostanie około 450 osób i podobna liczba w niedzielę – powiedziała rzeczniczka tego szpitala Urszula Małecka. Również w tej lecznicy w poniedziałek ma się rozpocząć podawanie drugiej dawki szczepionki dla osób z grupy zero.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *