Wrocław: Teatr Muzyczny Capitol ma własną pasiekę

Własną pasiekę we ma już we Wrocławiu Teatr Muzyczny Capitol, Ogród Botaniczny oraz galeria Wroclavia. Teraz, do tego grona dołączyło Muzeum Miejskie Wrocławia.

– Dwa ule, a w nich około 80 tysięcy owadów, znalazły swoje miejsce w barokowym ogrodzie na tyłach Pałacu Królewskiego – mówi dr Maciej Łagiewski, dyrektor muzeum, który przyznaje, że w przyszłości pasieka może się powiększyć. :

– Czekamy do maja, kiedy otrzymamy pierwszy miód – dodaje Łukasz Wyszkowski, prezes Fundacji Instytut Rozwoju Pszczelarstwa:

Opiekun pasieki dodaje, że pszczoły nie są groźne i nie stanowią zagrożenia dla przechodniów.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *