Wrocław rozpoczyna współpracę z Nokią

Dolnośląska stolica ma być miastem inteligentnym – taką wizję zakłada współpraca pomiędzy władzami Wrocławia a międzynarodową firmą.

Dziś w magistracie podpisany został list intencyjny ws. prac badawczych dotyczących między innymi zwiększenia interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej. Jak mówi wiceprezydent Maciej Bluj, specjaliści pracują nad systemem dokładnej lokalizacji pojazdów komunikacji, tak aby w sposób niezwykle precyzyjny można było określić ich miejsce oraz czas przybycia na przystanek.

Dzięki nowym rozwiązaniom będzie można między innymi dostosować cykle świetlne na skrzyżowaniach tak, aby nie tracić czasu na dojazdach. To tylko jeden z pomysłów współpracy z Nokią. Firma w tej chwili zatrudnia w Polsce ponad 6000 osób, z czego aż 4000 pracuje we Wrocławiu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *