Wrocław: Prace artystów z krajów Grupy Wyszehradzkiej w Muzeum Pana Tadeusza

Ilustracje książkowe dla dzieci możemy oglądać w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Ekspozycja nazywa się „Woda – życie, mit, ruch”, a prace na niej prezentowane nawiązują do tematu wody.

Na wystawie prezentowane będą ilustracje dla dzieci najlepszych artystów z krajów Grupy Wyszehradzkiej. O idei tej ekspozycji opowiada Dobromiła Jankowska, kuratorka tej prezentacji:

– Zobaczymy świetne rysunki – zapewnia Dobromiła Jankowska:

Z polskich twórców zobaczymy prace m.in Katarzyny Bajerowicz, Karola Banacha, Aleksandry Mizielińskiej czy Maćka Blaźniaka. Czechy reprezentują m.in Eva Macekova i Daniela Olejnikova. Ze słowackich artystów prezentowane będą prace Nastii Sleptsovej i Petera Uchnara. Ekspozycja zorganizowana została we współpracy z HUBBY – Węgierskim Forum Książek dla Dzieci oraz MISZJE, organizacją zarządzającą prawami autorskimi i ich ochroną. Wystawa jest bezpłatna i można ją oglądać od wtorku do niedzieli od 10.00 do 16.00.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *