Wrocław: Ponownie rusza Technikum Żeglugi Śródlądowej

Symulatory, statek szkoleniowy, najnowsze oprogramowania. We Wrocławiu we wrześniu zostanie ponownie otwarte Technikum Żeglugi Śródlądowej. Ponownie, bo szkoła istniała w latach 1946-2005. W przyszłym tygodniu ruszy kampania promocyjna we wrocławskiej komunikacji miejskiej, która ma zachęcić do nauki na marynarza i mechanika.

Kończąc technikum otrzyma się stopień bosmana, a po wypływaniu odpowiedniej liczby godzin będzie można przystąpić do egzaminu na patent kapitana żeglugi śródlądowej.

Jak tłumaczy Waldemar Rybicki, prezes stowarzyszenia absolwentów tej szkoły pracy dla wodniaków jest w bród:

Rekrutacja ruszy 1 czerwca, a już w najbliższych dniach kampania promocyjna. Wojewoda Paweł Hreniak podkreśla, że nowi marynarze są niezbędni, bo w najbliższych latach Odra stanie się rzeką gotową do przyjęcia transporu rzecznego z prawdziwego zdarzenia:

We wrocławskiej szkole na początek powstaną dwie klasy dla w sumie 52 uczniów. Mile widziane są także kobiety. Więcej na ten temat dzisiaj w magazynie reporterów i audycji Dwie Racje.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *