Wrocław: Magistrat obiecuje pomoc niepełnosprawnemu, któremu ukradziono auto

Niemal dwa miesiące temu złodzieje ukradli samochód przystosowany do przewozu niepełnosprawnego Piotra Sobulskiego z wrocławskiej Leśnicy. Auta do tej pory nie udało się odzyskać. Pomocną dłoń do rodziny wyciąga wrocławski magistrat.

– Dofinansowaliśmy zakup wózka specjalistycznego, który pozwala się poruszać panu Piotrowi. Pomogliśmy w zakupie specjalnego sufitowego podnośnika, który pozwala pionizować i wstawać. W tej chwili procedujemy turnus rehabilitacyjny – mówi dyrektor departamentu spraw społecznych Jacek Sutryk.

– Szczególnie cieszy nas dofinansowanie specjalnego podnośnika – mówi mama Piotra Dorota Sobulska – Jaroszek.

ZOBACZ:

Niepełnosprawny Piotr z wrocławskiej Leśnicy okradziony!
Rodzina niepełnosprawnego Piotra apeluje o wsparcie

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *