Wrocław: Kolejny marsz przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Ponad dwugodzinna blokada ulic w centrum. A do tego skandowanie i śpiewanie haseł. Tak wyglądał kolejny protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w stolicy Dolnego Śląska.

Na ulice wyjechało kilkadziesiąt samochodów oklejonych plakatami. Dodatkowo przez centrum przeszedł też pieszy pochód, w którym maszerowało kilkaset osób. – Będziemy protestować do skutku – mówią wrocławianie.
[audioplayer id=”269011″ src=”/img/articles/102315/Wroclaw-Kolejny-marsz-przeciwko-zaostrzeniu-prawa-aborcyjnego-1.mp3″/]

Jak mówią organizatorzy, we Wrocławiu protesty miały odbywać się tylko w poniedziałki, jednak z powodów wydarzeń, do których doszło w środę w Warszawie, zdecydowali się wyjść na ulice. W demonstracji bardzo liczną grupę stanowili mężczyźni. – Wolność to także nasza sprawa – mówią:
[audioplayer id=”269009″ src=”/img/articles/102315/Wroclaw-Kolejny-marsz-przeciwko-zaostrzeniu-prawa-aborcyjnego-2-5fb80d18dcb19.mp3″/]

Kolejną blokadę centrum Wrocławia organizatorzy manifestacji zapowiadają na 28 listopada.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *