Wrocław: Buspasy dla motocyklistów

Buspasy we Wrocławiu dla motocyklistów. Tak zdecydował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

We Wrocławiu z buspasów już korzystają taksówki i karetki pogotowia. Teraz będą również motocykliści. Jacek Sutryk poinformował, że w ramach zrównoważonej mobilności chce dbać o wszystkich użytkowników dróg. Dlatego podjął decyzje o dopuszczeniu motocykli na klasyczne buspasy, czyli na takie, na których nie znajdują się torowiska. Chodzi o odcinek na Podwalu w okolicach Renomy, czy buspas na Robotniczej, który będzie dostępny do końca wakacji.
Warto jednak przypomnieć, że buspasa dla motocyklistów domagali się miejscy radni już w 2017 roku. Wtedy urzędnicy mówili nie. Uważali, że „próba wprowadzenia motocyklistów na buspasy na torowiskach nie jest spójna z założeniami Wrocławskiej Polityki Mobilności. Skierowana byłaby do wąskiego środowiska przemieszczającego się indywidualnie i dając im przywileje niezgodne z założeniami i zasadami obowiązującymi w naszym mieście”.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *