WIECZÓR Z KULTURĄ: Jan Jakub Bokun i nowi romantycy

Wrocławski klarnecista i dyrygent z nową płytą w Radiu Wrocław Kultura.

Nowy album jest zapisem koncertu inaugurującego tegoroczny festiwal Clarimania i zarazem czwartym z cyklu ‚Odkrywamy arcydzieła’. Tym razem jednak płyta zawiera nigdy wcześniej niezarejestrowane utwory młodych polskich kompozytorów: Łukasza Wosia, Beniamina Baczewskiego, Dawida Pajdzika i Czecha Alesa Pavlorka. Jan Jakub Bokun dyryguje zespołem solistów i Radomską Orkiestrą Kameralną. A tak opowiada o nowym wydawnictwie (nasz patronat):
[videoplayer id=213822][/videoplayer]

W niedzielę 9.12 w sali koncertowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu z kolei jubileuszowy koncert duetu Bokun/Kościuszko (klarnet/gitara). Pięciolecie czas uczcić. Wstęp jest wolny, początek występu o 18:00.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *