Wieczór z Dolnego Śląska. Plastik: chroni przed wirusem, niszczy środowisko, szkodzi naszemu zdrowiu

Ostatnie lata przyniosły odchodzenie od plastiku – coraz mniej go było wokół nas. A wtedy pojawił się koronawirus i z konieczności, obawy, lenistwa (różne są zdania na ten temat) z radością powitaliśmy plastik, jako zbawcę przybywającego nam z odsieczą na białym koniu.

Jak się pozbyć rosnących błyskawicznie gór plastikowych jednorazówek? Czy i w jaki sposób tworzywa sztuczne szkodzą naszemu zdrowiu. O tym w „Wieczorze zDolnego Śląska” Maciej Sas rozmawiał z prof. Andrzejem Białowcem, specjalistą utylizacji odpadów z Instytutu Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i z dr. hab. Dariuszem Kałką, andrologiem, seksuologiem, kardiologiem z Pracowni Kardioseksuologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu:

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *