Wicemistrz za mocny dla siatkarek Volley Wrocław

Podopieczne Marka Solarewicza przegrały z ŁKSem Łódź 1:3 w spotkaniu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

Do spotkania wrocławianki podchodziły z nadzieją, że uda powtórzyć się wynik z pierwszego starcia. Wtedy siatkarki postawiły się faworytowi, uległy ostatecznie nieznacznie 2:3.
Pierwszy set dał powody do optymizmu. Podopieczne Marka Solarewicza grały skutecznie i w ataku i w obronie. Mecz był bardzo wyrównany, ale świetna postawa Natalii Murek sprawiła, że ostatecznie to wrocławianki wygrały pierwszą partię 25:23.
W trzech kolejnych setach jednak to łodzianki pokazały klasę. Dodatkowo #VolleyWrocław zatracił skuteczność w ataku. Bardzo dobrze atakująca w pierwszej partii Murek zaczęła częściej przygrywać w pojedynkach na siatce. Wrocławiankom zaczął też doskwierać brak kontuzjowanej Roksany Wers, która w poprzednich meczach, była w stanie odciążyć w ataku Murek. Ostatecznie 3. kolejne sety, wygrane do 18, 17 i 16 zapewniły łodziankom 3 punkty.
W tabeli Volley Wrocław zajmuje 10. pozycję z dorobkiem 8. punktów. Prowadzi Chemik Police z 34. oczkami.
 
ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:1 (23:25, 25:18, 25:17, 25:16).
ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska, Regiane Bidias, Monika Bociek, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Wójcik, Marta Wójcik – Anna Korabiec (libero) – Klaudia Gajewska, Valerie Nichol, Daria Szczyrba#VolleyWrocław: Natalia Gajewska, Anna Łozowska, Natalia Murek, Karolina Piśla, Aleksandra Rasińska, Magdalena Soter – Magdalena Kuziak (libero) – Aleksandra Gancarz, Roksana Irzemska, Karolina Pancewicz.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *