Wicemistrz za mocny dla siatkarek Volley Wrocław

Podopieczne Marka Solarewicza przegrały z ŁKSem Łódź 1:3 w spotkaniu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

Do spotkania wrocławianki podchodziły z nadzieją, że uda powtórzyć się wynik z pierwszego starcia. Wtedy siatkarki postawiły się faworytowi, uległy ostatecznie nieznacznie 2:3.
Pierwszy set dał powody do optymizmu. Podopieczne Marka Solarewicza grały skutecznie i w ataku i w obronie. Mecz był bardzo wyrównany, ale świetna postawa Natalii Murek sprawiła, że ostatecznie to wrocławianki wygrały pierwszą partię 25:23.
W trzech kolejnych setach jednak to łodzianki pokazały klasę. Dodatkowo #VolleyWrocław zatracił skuteczność w ataku. Bardzo dobrze atakująca w pierwszej partii Murek zaczęła częściej przygrywać w pojedynkach na siatce. Wrocławiankom zaczął też doskwierać brak kontuzjowanej Roksany Wers, która w poprzednich meczach, była w stanie odciążyć w ataku Murek. Ostatecznie 3. kolejne sety, wygrane do 18, 17 i 16 zapewniły łodziankom 3 punkty.
W tabeli Volley Wrocław zajmuje 10. pozycję z dorobkiem 8. punktów. Prowadzi Chemik Police z 34. oczkami.

ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:1 (23:25, 25:18, 25:17, 25:16).
ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska, Regiane Bidias, Monika Bociek, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Wójcik, Marta Wójcik – Anna Korabiec (libero) – Klaudia Gajewska, Valerie Nichol, Daria Szczyrba#VolleyWrocław: Natalia Gajewska, Anna Łozowska, Natalia Murek, Karolina Piśla, Aleksandra Rasińska, Magdalena Soter – Magdalena Kuziak (libero) – Aleksandra Gancarz, Roksana Irzemska, Karolina Pancewicz.