We Wrocławiu powstanie hala dla lekkoatletów? Są deklaracje

We Wrocławiu powinna powstać hala sportowa dla lekkoatletów – twierdzą sportowcy i proszą o wsparcie Jerzego Michalaka, który jesienią najprawdopodobniej wystartuje w wyborach samorządowych jako kandydat na prezydenta Wrocławia.
ZOBACZ KONIECZNIE: Rafał Dutkiewicz: Zaprojektujemy nową halę widowiskową
Pełnowymiarowa hala z bieżnią mogłaby powstać w okolicy AWF-u. Korzystaliby z niej sportowcy i studenci. – W 1979 roku pojawiłem się we Wrocławiu. Od tamtej pory słyszę o budowie obiektu. Ciągle jesteśmy w zaścianku – mówi trener Dariusz Łoś:

Koszt budowy takiej hali to około 30 mln złotych. Zdaniem Jerzego Michalaka, 80 procent tej kwoty mogłoby pochodzić ze wsparcia rządowego, 10 procent z magistratu i 10 procent z funduszy wojewódzkich.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *