Wałbrzych: Partia Razem poprawi dostępność i jakość transportu publicznego

Partia Razem poprawi dostępność i jakość transportu publicznego – poinformowali podczas briefingu w Wałbrzychu jej kandydaci do sejmiku. Białe plamy na mapie połączeń autobusowych i kolejowych przyczyniają się do desperackich kroków niektórych mieszkańców.

– Starsi ludzie chodzą do sąsiednich miejscowości na zakupy, a inni kupują stare samochody zagrażające bezpieczeństwu i zdrowiu – mówiła Anna Stabrowska ,numer jeden na liście Partii Razem do Sejmiku:

Kandydaci Razem zapowiedzieli, że transport publiczny będzie ich priorytetem w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zadeklarowali też uruchomienie połączeń autobusowych do każdej wsi. Ponadto chcą uruchomić linię kolejową z Dzierżoniowa do Bielawy oraz z Kłodzka do Stronia Śląskiego. Chcą też jednego, wspólnego rozkładu dla przewoźników kolejowych i drogowych na całym Dolnym Śląsku.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *