Wałbrzych: Kolejne finansowe wsparcie dla szpitala na Piaskowej Górze

Z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostanie sfinansowana przebudowa wejścia głównego z rozbudową oddziału SOR.

Zmienia się oblicze szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Placówka pozyskała kolejne dofinansowanie i rozpoczęła przebudowę głównego wejścia wraz z podwyższeniem budynku SOR-u. Inwestycję podzielono na 3 etapy. Całość zostanie zakończona w 2020 roku.
– Dzięki dobudowie piętra, na oddziale będzie można stworzyć m.in sale dla dzieci – mówi Zygmunt Borsuk, specjalista ds. inwestycji Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu:

– W przyszłości będzie to budynek podniesiony o jedno pełne piętro. Będzie apteka i punkt garmażeryjny. Będą też dodatkowe sale dla dzieci i dorosłych – tłumaczy Zygmunt Borsuk.
Dofinansowanie to niecałe 3 mln zł co stanowi 80% kwoty o jaką wnioskował szpital.

– Zawnioskowaliśmy do Ministerstwa Zdrowia o kwotę 3,5 miliona złotych. Dostaliśmy około 2,9 miliona, dlatego zawnioskowaliśmy do marszałka o pokrycie wkładu własnego, bo wiemy, że ta modernizacja będzie kosztowała trochę więcej – mówi Sylwia Grzondziel ze szpitala Sokołowskiego w Wałbrzychu.
Po całkowitym zakończeniu inwestycji, na piętro przeniesie się część administracyjna. Z kolei dla apteki będzie to powrót, ponieważ kilka lat temu jedyną działającą przy szpitalu zlikwidowano.
Jak dodają władze szpitala – nie mogły zawnioskować o więcej, z uwagi na wcześniejsze doposażenie oddziałów tego samego programu. Co za tym idzie wykorzystano dostępny limit – 7 milionów zł.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *