Wakacyjny wyjazd Radia Wrocław. Odwiedziliśmy Janowiec koło Barda

W ostatnim dniu lipca wóz satelitarny Radia Wrocław zameldował się we wsi Janowiec koło Barda w powiecie ząbkowickim.

To miejscowość niezwykle urokliwa, leżąca u podnóża Gór Bardzkich. Cisza spokój i niesamowicie pozytywnie do życia nastawieni ludzie. Już 600 lat temu wydobywano tu m.in ałun będący świetnym środkiem antyseptycznym. Po górnikach pozostały stare sztolnie, kamieniołom i osuwisko. To raj dla geologów i eksploratorów.
Janowiec to też wieś artystyczna, w której działa Teatr Ludowy. Warto tam przyjechać choć na kilka dni, aby delektować się spokojem i dobra energią. Na pewno tam jeszcze wrócimy.
POSŁUCHAJ:

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *