W 2030 roku KGHM sam wyprodukuję połowę energii, którą zużywa w hutach i kopalniach

Prezes spółki zadeklarował, że ta idea weszła w etap realizacji. Miedziowy koncern przedstawił dziś dotychczasowe działania związane z utworzeniem największej farmy fotowoltaicznej i wietrznej w Polsce.

Marcin Chludziński szef holdingu zapowiedział, że chodzi wyłącznie o tereny na Dolnym Śląsku:

We współpracy z Polską Grupą Energetyczną oraz KGHM chce wybudować farmę o mocy przekraczającej 1 TWh. – Planujemy, że pełną moc uzyskamy w ciągu 10 lat, ale tereny już rozpoznaliśmy – dodaje prezes „Polskiej Miedzi”:

Podobnych inwestycji o choć o nieco mniejszym rozmiarze w Zagłębiu Miedziowym jest więcej. Na rozwój kilkusethektarowych farm fotowoltaicznych stawiają też samorządowcy.
W ostatnich miesiącach do wielu gmin w regionie legnickim wpłynęły zapytania – głównie od chińskich przedsiębiorców – o możliwość współfinansowania takich elektrowni.
Łączny areał przygotowywany pod panele i wiatraki to około 600 hektarów. Trzykrotnie mniejszą powierzchnię na potrzebę farmy fotowoltaicznej przygotowała w sąsiedztwie gmina Miłkowice.
Przedstawiciele miedziowego koncernu zapewniają, że obie inwestycje nie wykluczają się i nie stanowią dla siebie żadnej konkurencji.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *