Vuelta a Espana – szóste miejsce kolarzy CCC na inaugurację

Dolnośląski team CCC uplasował się w czołówce na pierwszym etapie wyścigu – jeździe drużynowej na czas na odcinku 13,4 km ze startem i metą w mieście Torrevieja. Zwyciężyła Astana, a Kolumbijczyk Miguel Angel Torres został pierwszym liderem Vuelty.

Nathan Van Hooydonck, Patrick Bevin, Szymon Sajnok, Will Barta i Victor de la Parte jako pierwsi z CCC Team przekroczyli linię mety. Kilka minut za kolegami z zespołu finiszował Paweł Bernas, który na trasie miał problemy techniczne. Polska grupa do triumfatorów straciła 15 sekund.
Kolarze Astany pokonali dystans w czasie 14.51 i uzyskali dwie sekundy przewagi nad ekipą Deceuninck-Quick Step oraz pięć nad zespołem Sunweb. Piąte miejsce zajęła grupa Bora-hansgrohe, w której składzie są Rafał Majka i Paweł Poljański. Ekipa Lotto Soudal Tomasza Marczyńskiego była dziesiąta.
Uznawana za faworyta sobotniego, inauguracyjnego etapu ekipa Jumbo-Visma zajęła dopiero 18. miejsce. To efekt upadku kilku zawodników, w tym wicemistrza świata w jeździe na czas z 2017 roku i trzeciego kolarza tegorocznego Giro d’Italia Słoweńca Primoza Roglica.
Tegoroczna edycja Vuelty składa się z 21 etapów i zakończy się 15 września w Madrycie.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *