Urząd Marszałkowski przygotował Strategię Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030

Urząd Marszałkowski przygotował Strategię Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030. Dokument zawiera założenia, które przez najbliższe lata będą starali się wdrożyć w życie urzędnicy.

– Konsultowaliśmy go z dolnośląskimi parlamentarzystami, radnymi województwa czy przedstawicielami gmin i powiatów – podkreśla Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego:

Dokument zakłada między innymi rozwój kolei regionalnej oraz zwiększenie innowacyjności lokalnych firm. W planach jest także nowy szpital onkologiczny za 500 milionów złotych oraz przechodzenie z tradycyjnych źródeł ogrzewania na odnawialne źródła energii.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *