Udane występy dolnośląskich drużyn w ekstraklasie szczypiornistek

W 3. kolejce Metraco Zagłębie Lubin wygrało u siebie z Piotrcovią 31:18, a KPR Gminy Kobierzyce pokonał na wyjeździe PR Koszalin 26:23.

W Lubinie wyrównana walka trwała przez 20 minut. Wynik w okolicach remisu utrzymywała po stronie gości skuteczna Victoria Macedo. Podopieczne Bożeny Karkut, podrażnione niedawną derbową porażką w Kobierzycach, podkręciły znacznie tempo w ostatnich dziesięciu minutach, kiedy zdobyły kilka bramek z rzędu. Dobra gra w obronie i niezła skuteczność sprawiły, że Metraco Zagłębie do przerwy prowadziło 15:10.
Po zmianie stron szczypiornistki z Piotrkowa próbowały jeszcze zmniejszyć dystans, ale Miedziowe szybko pozbawiły rywalki złudzeń. Lubinianki dały prawdziwy popis gry w ataku i na kwadrans przed końcem miały już 10 bramek przewagi. Ozdobą spotkania były kolejne widowiskowe akcje wicemistrzyń Polski, w tym wrzutki zakończone bramkami. Podopieczne Bożeny Karkut do skutecznej i efektownej gry w ataku dorzuciły także twardą grę w obronie i przyjezdne nie zdołały przekroczyć granicy 20 zdobytych goli.
Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:18 (15:10)
Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz 1 – Hurychova, Stanisławczyk, Grzyb 5, Hartman 4, Trawczyńska 1, Buklarewicz 4, Górna 5, Miłek 1, Ważna, Galińska, Zawistowska 3, Matieli 3, Belmas 1, Milojević 3.
Piotrcovia: Kolasińska, Opelt, Sarnecka – Joia, Klonowska 3, Oreszczuk 1, Dorsz 1, Ciura 2, Sobecka 2, Belmas Vladislava 1, Gajewska 1, Małecka, Macedo 7, Podzimowska.
 
Dobrą passę, zapoczątkowaną prestiżowym derbowym zwycięstwem nad Metraco Zagłębiem Lubin, kontynuują szczypiornistki z Kobierzyc. KPR po zaciętym meczu wywiózł komplet punktów z Koszalina. Do przerwy…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *