Uciekł policjantom po pościgu, funkcjonariusze znaleźli go na drugim końcu Polski

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zatrzymali dziś 34-letniego obywatela Gruzji, który był sprawcą niebezpiecznej sytuacji, do jakiej doszło kilkanaście dni temu w rejonie ulicy Zwycięskiej we Wrocławiu. Mężczyzna wyjechał aż do Szczecina i tam ukrywał się przed stróżami prawa, którzy poszukiwali go w związku z kilkoma przestępstwami, o które popełnienie jest podejrzewany.

Dzięki konsekwentnej pracy wykonanej przez wrocławskich kryminalnych zatrzymano kolejną osobę podejrzaną o popełnienie kilku przestępstw. Ale zacznijmy od początku. Wrocławscy policjanci w dniu 5 września 2021 roku, otrzymali informację od jednego z mieszkańców, który na ulicy Zwycięskiej rozpoznał kilku sprawców kradzieży mienia dokonanej na jego szkodę. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież.
Natomiast kolejny z domniemanych sprawców, na widok policjantów podjął próbę ucieczki samochodem. Nie reagował na wielokrotnie wydawane przez mundurowych wyraźne sygnały do opuszczenia pojazdu i zatrzymania, a w pewnym momencie, ruszył gwałtownie z parkingu, na którym się znajdował.
Od razu po tym zdarzeniu funkcjonariusze rozpoczęli intensywne działania, które doprowadziły do odnalezienia oraz zabezpieczenia procesowego samochodu, którym się przemieszczał. Jednak mężczyzna, który nim kierował cały czas był poszukiwany.
ZOBACZ TEŻ: Policyjny pościg we Wrocławiu!
Dzięki pracy operacyjnej wykonanej przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki, którzy zostali wsparci na miejscu przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, dokonano zatrzymania 34-letniego obywatela Gruzji, który ukrywał się na terenie jednego z osiedli mieszkaniowych w stolicy województwa zachodniopomorskiego.
Zatrzymany mężczyzna był bardzo zaskoczony, kiedy do mieszkania, w którym przebywał, zapukali wrocławscy funkcjonariusze….
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *