Turniej ATP w Rzymie: awans Łukasza Kubota do ćwierćfinału

Tenisista z Dolnego Śląska i Brazylijczyk Marcelo Melo w drugiej rundzie gry deblowej wygrali z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Pakistańczykiem Aisamem-Ul-Haqiem Qureshim 7:6, 6:7 i 10-2.

Dla polsko-brazylijskiego debla, który jest rozstawiony z numerem pierwszym, był to inauguracyjny występ w stolicy Włoch. Na otwarcie Kubot i Melo, którzy rok temu doszli w Rzymie do ćwierćfinału, mieli wolny los.
Polak i Brazylijczyk nie bez trudu pokonali pierwszą turniejową przeszkodę. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Obie pary miały po sześć break pointów i uzyskały po jednym przełamaniu. Kubot i Melo dopiero pokonali Meksykanina i Pakistańczyka dopiero po dwóch godzinach i 10 minutach gry.
W ćwierćfinale zawodów serii Masters 1000 w Rzymie polsko-brazylijska para zmierzy się z rozstawionymi z numerem szóstym Kolumbijczykami Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem. Kubot i Melo będą mieli okazję, by zrewanżować się graczom z Ameryki Południowej za ubiegłotygodniową porażkę na turnieju w Madrycie.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *