Trzy gole i trzy punkty. Śląsk pokonał na inaugurację Cracovię

To było efektowne rozpoczęcie nowego sezonu. Wrocławianie wygrali u siebie z Cracovią 3:1 po golach Piotra Celebana, Augusto i Jakuba Koseckiego.

Mecz był bardzo otwarty i ciekawy od pierwszych minut, a obie drużyny dążyły do objęcia prowadzenia. W 14. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Chrapka kapitan Śląska Piotr Celeban na pierwszy słupku strącił piłkę głową, zdobywając prowadzenie dla gospodarzy.Od tego momentu goście zaatakowali z jeszcze większym zaangażowaniem. Śląsk pracował w obronie, ale w 30. minucie Gerard Oliva ograł obrońcę Śląska Igorsa Tarasovsa i strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania.Po przerwie obraz meczu się nie zmienił, obie drużyny stawiały na atak. Śląsk mógł zdobyć prowadzenie już w 50. minucie, ale w dogodnej sytuacji przestrzelił Arkadiusz Piech. W 57. minucie ten sam zawodnik asystował przy golu Augusto.Piłka trafiła do Piecha po dalekim wrzucie z autu. Napastnik Śląska strzelał, ale źle trafił w piłkę i ten sposób jego niezbyt udany strzał zamienił się w podanie do Augusto, który sprytnym uderzeniem piętą podwyższył na 2:1 dla Śląska.Od tego momentu goście tym bardziej podkręcili tempo, by doprowadzić do wyrównania. Śląsk bronił się mądrze i groźnie kontratakował, zwłaszcza że w ataku wrocławskiej drużyny pojawił się snajper Marcin Robak.Do rozstrzygnięcia doszło w 89. minucie, gdy debiutujący w ekstraklasie Damian Gąska podał do Jakuba Koseckiego, który strzałem z dystansu obok słupka zdobył trzecia bramkę dla Śląska.
Śląsk Wrocław – Cracovia 3:1 (1:1)Bramki: 1:0 Piotr Celeban (14), 1:1 Gerard Oliva (30), 2:1 Augusto (57), 3:1 Jakub Kosecki (89).Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Farshad Ahmadzadeh. Cracovia Kraków: Michał Helik,…