Trzecia wygrana koszykarek CCC Polkowice w Eurolidze

Mistrzynie Polski pokonały włoską Familę Schio 67:61.

Przed przyjazdem do Polkowic zespół z włoskiego Schio nie poznał smaku euroligowego zwycięstwa. Zawodniczki CCC zamierzały zrobić wszystko, by także po zakończeniu pojedynku w hali przy ulicy Dąbrowskiego nie wiedziały jak smakuje wygrana odniesiona w tych prestiżowych rozgrywkach.
Mecz rozpoczął się od celnych rzutów wolnych Agnieszki Kaczmarczyk. Potem serie punktową zaliczyły przyjezdne, które prowadziły już 9:2. Podopieczne trenera Kovacika szybko się przebudziły i doprowadziły do remisu. Do końca pierwszej kwarty walka byłą bardzo zacięta. Po 10 minutach było 15:15. W drugiej kwarcie nadal mecz był bardzo wyrównany. Zespół CCC miał sporo problemów z powstrzymaniem środkowej Schio, Jantel Lavender, która dominowała pod koszami regularnie zdobywając punkty, a także notując zbiórki. Polkowiczanki popełniały błędy doprowadzając trenera Kovacika do konieczności brania czasów. Kolejne przerwy na żądanie niestety nie przynosiły efektu i po 20 minutach zespół CCC przegrywał pięcioma punktami (29:34).
Po przerwie polkowiczanki rzuciły się w pogoń za rywalkami i na minutę przed końcem trzeciej kwarty po celnym rzucie Tiffany Hayes objęły jednopunktowe prowadzenie. Przed rozpoczęciem ostatniej odsłony prowadziły 49:47. Do końca meczu kibice przezywali mnóstwo emocji, bo oba zespoły dawały z siebie wszystko. Zespół z Włoch widząc, że polkowiczanki radzą sobie pod koszami z Lavender i Grudą starał się kończyć akcje z obwodu. Prym wiosła Allie Quigley, znana doskonale z polskich parkietów, na których występowała w barwach Wisły Kraków. Famila…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *