Trzech piłkarzy z Dolnego Śląska w kadrze U19

Adrian Łyszczarz i Sebastian Bergier ze Śląska Wrocław otrzymali powołanie do reprezentacji Polski do lat 19. W turnieju Elite Round ma szanse zagrać także Serafin Szota z Zagłębia Lubin.

Nominacje ogłosił dziś trener reprezentacji Polski U19 Dariusz Dźwigała. Turniej, który w dniach 19-27 marca odbywać będzie się we Włoszech, jest II rundą eliminacji do mistrzostw Europy. Adrian Łyszczarz oraz Sebastian Bergier trenują obecnie z pierwszą drużyną Śląska Wrocław i obaj mają już za sobą debiut w Ekstraklasie. Łyszczarz jest regularnie powoływany do kadry U19, z kolei Bergier czeka na debiut w reprezentacji w tej kategorii wiekowej. Szota w biało-czerwonych barwach w U19 zagrał do tej pory 9 razy. Młodzi polscy piłkarze zmierzą się z Czechami (21 marca), Włochami (24 marca) oraz Grecją (27 marca). Do mistrzostw awansują zwycięzcy grup. Kadra reprezentacji Polski U-19 na turniej II rundy eliminacji do mistrzostw Europy:
1. Jakub Bednarczyk (Bayer 04 Leverkusen)2. David Kopacz (Borussia Dortmund)3. Riccardo Grym (Borussia Monchengladbach)4. Marcin Bułka (Chelsea F.C.)5. Radosław Kanach (Cracovia)6. Sebastian Strózik (Cracovia)7. Tomasz Makowski (Górnik Łęczna)8. Marco Drawz (Hamburger SV)9. Oskar Repka (Karlsruher S.C.)10. Marcin Grabowski (Lech Poznań)11. Jakub Moder (Lech Poznań)12. Michał Skóraś (Lech Poznań)13. Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk)14. Mikołaj Kwietniewski (Legia Warszawa)15. Paweł Sokół (Manchester City)16. Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin)17. Radosław Majecki (Stal Mielec)18. Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław)19. Sebastian Bergier (Śląsk Wrocław)20. Serafin Szota (Zagłębie Lubin)21. Tymoteusz Puchacz (Zagłębie Sosnowiec)
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *