TOP5 POMAGAMY! [GŁOSOWANIE]

Tym razem w TOP5 Radia Wrocław o ludziach, którzy bezinteresownie pomagają innym. Poznacie tych, którzy dzielą się z innymi czasem, umiejętnościami, a często też tym co sami mają.

Głosowanie potrwa do soboty 2 grudnia, do godziny 11.30. Codziennie można raz zagłosować. O zwycięstwie decyduje liczba oddanych głosów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy, oraz głosy oddane przez roboty, będą usuwane. 
 Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu

Foto: Natasza Grabińska / Bartek Woźniak
Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu, swoje działania zaczynali jeszcze w szkole podstawowej czy harcerstwie. Dziś pomagają zarówno na terenie szkoły jak i miasta. Wspierają rówieśników, dzieciaki z domów dziecka, bezdomnych czy schronisko dla zwierząt. Jak sami mówią – takich działań nigdy dość. W tym roku wspierali także jedną zagraniczną akcję. Mówią, że pomagając można się realizować i oprócz wsparcia innych – poznać samego siebie.
Wolontariusze z hospicjum w Lubinie
Foto: z arch. Hospicjum w Lubinie   
Jeszcze kilka lat temu nawet nie wiedzieli o swoim istnieniu. Dziś wolontariusze z hospicjum w Lubinie uważają się za – dużą, bo 32-osobową – rodzinę. Są wśród nich nauczyciele, hutnicy, policjanci, a nawet pracownik urzędu skarbowego. W szpitalu pojawiają się nawet po kilka razy dziennie, nie tylko po to, by pomagać pacjentom. Przede wszystkim po to , by wspólnie z chorymi żyć na maksymalnych obrotach. Bo jak twierdzą, właśnie w takich miejscach żyje się… bardziej. 
Stowarzyszenia HELP DDZ z Dzierżoniowa 
Foto: Kamil Kuklewski 
Wolontariuszem może być każdy – podkreślają zgodnie wszystkie pytane przez nas grupy. Ale o tym, czy zajmiemy się tym profesjonalnie i „na…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *