Teatr, piosenki, książki, kultura przez duże W (wtorek w Radiu Wrocław Kultura)

Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, Książki, Piosenka – wtorek, od 16:00 (powt. w środę od 9:00). Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski.

16:10/ Odwiedzą nas przedstawiciele Grupy Kultura Wrocław. Od kilku miesięcy trwa dialog i przygotowania do Wrocławskiego Kongresu Kultury (planowany jest na marzec w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia). Powstanie też Wrocławska Rada Kultury, doradzająca prezydentowi miasta. Czy jest rzeczywista szansa na przełom? Rozmawiamy z Agnieszką Imielą-Sikorą i Dominiką Kawalerowicz ze Strefa Kultury Wrocław.
17:00/ Od roku działa w Pawilonie 4 Kopuł unikatowy Teatr Czterech, zrzeszający miłośników teatru i sztuki. Swoje performanse realizują wokół aktualnie odbywających się wystaw (premierowo wystąpili na finisażu ekspozycji rzeźb Henry’ego Moore’a). Można dołączyć i do teatru, i do nas, słuchając i oglądając rozmowę z Justyną Oleksy.
18:00/ Godzina z Justyną Szafran? Zawsze. I my będziemy mieć taką okazję właśnie dziś. Nadzwyczajnym głosem obdarzona, wielka artystka, aktorka Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, opowie o swoim najnowszym przedsięwzięciu, recitalu i albumie z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Jerzego Satanowskiego. Ich też nie zabraknie, choć jeszcze nie w najnowszych wersjach. Te będzie można usłyszeć na koncercie 22 stycznia na Scenie Ciśnień. Pod warunkiem, że zdobyliście już bilety, bo – jak to na Justynę – chcieli ich wszyscy i szybko się sprzedały.
[tę część powtarzamy w środę od 9:00]
O 19 Jerzy Węgrzyn i jego Ściana Dźwięku z koncertami Jimiego Hendrixa.
O 21:05 Wieczór z Kulturą, w którym rozmawiamy z Jackiem Bierutem, pisarzem, poetą, wydawcą (Wydawnictwo j). Jeśli kogoś we Wrocławiu nazwać człowiekiem pióra,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *