Teatr klasycznie zmieszany, cynamonowy geniusz, proces wieszczów (WIDEO i AUDIO z Radia Wrocław Kultura)

Fragmenty audycji z 5 listopada. Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, Literatura – wtorek, od 16:00 (powt. w środę od 9:00). Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski

Czarna skóra, białe maski; Klasyczna koprodukcja; Filozofia dla teatru; Bruno Schulz na stulecie; Mickiewicz i Słowacki
Goście z Teatru Kochanowskiego w Opolu. Zaprzyjaźniona z nami scena wystawia nową premierę. ‚Czarna skóra, białe maski’ przypomni nieznane lub mało znane historie afrykańskich niewolników na polskich dworach sprzed kilku wieków. Ale kontekst współczesny nieunikniony. W studiu: Zuzanna Bućko – asystentka artystyczna teatru, reżyser Wiktor Bagiński, Paweł Sablik – dramaturg. Wspominamy też o listopadowym maratonie opolskiego teatru (wybieramy się nań).

[videoplayer id=240053][/videoplayer]
Katarzyna Knychalska z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, autorka tekstu prapremierowej ‚Klasycznej koprodukcji’ (dziś głównie w tej roli wielozadaniowa prezeska Fundacji Teatr Nie-Taki, animatorka, pomysłodawczyni The Best Off-u i redaktorka naczelna portalu teatralny.pl). Przedstawienie polsko-gruzińskie debiutuje w Legnicy już w weekend. A 13 listopada pokaz we Wrocławiu, w Teatrze Polskim.

[videoplayer id=240052][/videoplayer]
Henryk Mazurkiewicz – krytyk teatralny, ale też organizator i opiekun kursu wiodącego Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań, działającego w Instytucie Grotowskiego. ‚Teatr dla filozofii – filozofia dla teatru’ – wokół tego hasła zaplanowano szereg spotkań i wykładów. Najbliższe od piątku. Będą m.in. prof. Maria Kostyszak z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Dariusz Kosiński, Krzysztof Garbaczewski.

[videoplayer id=240051][/videoplayer]
Wieczór z Kulturą. Na początek piąta (i na razie…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *