Szybka porażka siatkarzy Cuprum

Lubinianie przegrali na wyjeździe z Treflem Gdańsk 0:3 w meczu 19. kolejki Plus Ligi.

Pierwszy set był niemal idealnym przykładem gry punkt za punkt. Żadna drużyna nie była w stanie odskoczyć od rywala na dłuższy czas. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka tylko raz uciekli Treflowi na 3 punkty (19:16), ale gospodarze od razu zminimalizowali stratę. Ostatecznie to gdańszczanie zachowali więcej spokoju i wygrali 26:24.
W drugiej i trzeciej partii lubinianie już tylko obserwowali skuteczną grę rywali. Trefl kontrolował mecz i nie pozwalał przyjezdnym nawet na podjęcie walki o dobry wynik. W drugiej partii gdańszczanie odskoczyli na pięć punktów do stanu 11:6 i już tylko powiększali przewagę. Cuprum miało problem z dobrym przyjęciem, a ataki wyprowadzane daleko od siatki były łatwiejsze do blokowania dla gospodarzy. W ostatnim secie Trefl zaatakował już na początku serią pięciu punktów z rzędu. Lubinianie ostatecznie nie podjęli rękawicy i przegrali 0:3.
To spotkanie, które rozegrane zostało jako tzw. Mecz Kaszubski (na trybunach Ergo Areny zasiadło ponad 5 tys. dzieci, uczących się na co dzień języka kaszubskiego), obejrzało 9 988 osób. To rekord tego sezonu ekstraklasy siatkarzy. Drugi wynik także należy do Trefla – frekwencja na meczu tej drużyny pod koniec października w Gdańsku z PGE Skrą Bełchatów wyniosła 5,5 tys.
 
Plus Liga:
Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (26:24, 25:17, 25:16).Trefl Gdańsk: Pablo Crer, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Marcin Janusz, Bartłomiej Mordyl, Ruben Schott – Maciej Olenderek (libero) – Mateusz Janikowski, Łukasz Kozub, Kewin SasakCuprum Lubin: Robinson Dvoranen, Bartłomiej Lipiński, Mateusz…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *