Sztuka w RWK: szkło epoki PRL-u, mroczny realizm, mural i identyfikacja festiwalu [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-19, Maciek Przestalski (powtórka audycji w czwartek od 9:00)

Przy okazji trwającej w Muzeum Narodowym wystawy „W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan-Orkusza”, jej kuratorka Barbara Banaś zaprasza w sobotę na wykład „O polskim szkle użytkowym epoki PRL-u”.
[videoplayer id=231040][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

 
W Klubie Pod Kolumnami oglądać można ekspozycję „Dwoistość świata/ Dualitatem Mundi”. O swoich obrazach opowiedzieli Justyna Koziczak, Rafał Krzemiński i Grzegorz Kochaniec.
[videoplayer id=231041][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

 
O nowym muralu poświęconemu Krzysztofowi Komedzie i sztuce w przestrzeni miejskiej około porozmawiałem z Karoliną Jaklewicz i Filipem Turkowskim z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
[videoplayer id=231042][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

 
Zbliża się kolejny Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty czyli jedno z najważniejszych Wrocławskich wydarzeń kulturalnych. Towarzyszy mu jak zwykle ciekawa identyfikacja wizualna, tym razem autorstwa Izabeli Chlewińskiej. Opowiedzieli nam o niej, a także o innych działaniach związanych ze sztukami wizualnymi Michał Weksler i Stanislaw Abramik.
[videoplayer id=231043][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

 
Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *