Sztuka w RWK – MWW, ZŁOTY KIOSK, FOTO-GEN i mia ART GALLERY [PODCASTY I WIDEO]

Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-19, Maciek Przestalski (powtórka audycji w czwartek od 9:00)

Od piątku 13 września w Muzeum Współczesnym Wrocław oglądać będzie można dzieła sztuki z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. O wystawie „Nieuzasadniona przemoc i inne przypadłości współczesnego świata” na której zostaną dzieła dziesięciorga artystek i artystów komentujących rozmaite zjawiska i aspekty współczesnej kultury, opowiedział kurator Marek Śnieciński.
[videoplayer id=235308][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

 
Także w piątek ruszy druga odsłona ZŁOTEGO KIOSKU. W ramach projektu “Wiadomości z miasta” Barbara Gryka przez kilka dni będzie z niego wyruszać, by wędrować po Wrocławiu i rozmawiać z mieszkankami i mieszkańcami sąsiednich kamienic, ołbińskich podwórek, ale też innych dzielnic. O projekcie porozmawiałem z artystka oraz Magdaleną Kreis.
[videoplayer id=235309][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

 
W Galerii FOTO-GEN trwa wystawa fotografii Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. O ekspozycji „Realizm Iluzji 2019” na której każdy z zaproszonych do udziału artystów porusza inną kwestię problematyki realizmu iluzji w fotografii, mówili kurator Stanisław Kulawiak oraz Andrzej Rutyna i Agnieszka Antoniewicz-Mas.
[videoplayer id=235310][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

 
W mia ART GALLERY zobaczyć możecie obrazy Lva Sterna – malarza, który w tuż powojennym Wrocławiu dorastał, potem wraz z rodziną wyemigrował do Izraela, by siedem lat temu wrócić i dalej intensywnie tworzyć. Z artystą oraz Magdaleną Mielnicką, rozmawialiśmy nie tylko o „Wyjechać i…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *