Szczypiornistki Zagłębia Lubin zaczynają pucharową przygodę

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy Zagłębie zagra z Bruhl Handball ze Szwajcarii.

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zmierzą się w piątek i sobotę z Bruhl Handball.
W tym sezonie szwajcarskiej ekstraklasy zespół Bruhl zanotował cztery zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę, dzięki czemu przewodzi ligowej stawce. Ostatnie, wyjazdowe spotkanie z Thum zespół wygrał 25:20. Klub od lat należy do ścisłej czołówki w swoim kraju, a od 2009 roku pięciokrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Szwajcarii.
Tym samym Bruhl jest stałym uczestnikiem europejskich pucharów, jednak Europy nie zawojował. Drużyna w ostatnich latach odpadała już po pierwszych rundach, przegrywając rywalizację między innymi z ekipami ze Szwecji, Turcji, Rosji czy Francji. Co ciekawe LC Brühl Handball w 2015 roku rywalizował w Pucharze EHF z Pogonią Szczecin, przegrywając dwa mecze 23:31 i 19:28. .
Skład Bruhl oparty jest na rodzimych zawodniczkach, wspartych szczypiornistkami z kilku innych krajów, w tym Austrii, Węgier, Niemiec czy Chorwacji. W ekipie wicemistrzyń Szwajcarii występuje także dobrze znana z występów w nieistniejącej już drużynie z Gdyni, Kinga Gutkowska.
Lubinianki mają za sobą udane występy w rozgrywkach ligowych. Teraz mogą skupić się na pucharowym rywalu. Zagłębie wygrało sześć na siedem spotkań. Jedynej porażki doznało w meczu z Perłą Lublin. Pozostałe spotkania zawodniczki Zagłębia wygrały za trzy punkty i są samodzielnym liderem rozgrywek. Do rywalizacji ze szwajcarską ekipą mistrzynie Polski przystąpią podbudowane derbową wygraną w szlagierowym meczu z KPR-em Kobierzyce. Za nami pierwsza runda rozgrywek ligowych, w których wygraliśmy…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *