Szczypiornistki Zagłębia Lubin jedną noga w kolejnej rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej

Miedziowe w pierwszym spotkaniu drugiej rundy pokonały LC Brühl Handball 35:19.

Premierową bramkę dla Miedziowych w europejskich pucharach zdobyła z rzutu karnego Kinga Grzyb. Chwilę później podwyższyła kolejna skrzydłowa, Adrianna Górna. Pierwsze trafienie wicemistrzyń Szwajcarii miało miejsce w piątej minucie, kiedy karnego wykorzystała Laurentia Wolff. Nie zmieniło to faktu, że to Miedziowe od początku narzucały rywalkom swój styl gry. Po kwadransie mistrzynie Polski były lepsze od wicemistrzyń Szwajcarii o pięć trafień – 12:7. W drugim kwadransie obraz gry nie uległ zmianie, lubinianki grały lepiej, skuteczniej, a w bramce kolejne piłki odbijała Monika Maliczkiewicz. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej powiększały swoje prowadzenie, a na parkiecie szalał duet skrzydłowych Górna-Zawistowska. Do przerwy przewaga Zagłębia była bardzo wyraźna i wynosiła aż jedenaście bramek.
Po zmianie stron trwał koncert mistrzyń Polski. Zawodniczki Zagłębia grały efektownie i skutecznie, dzięki czemu powiększały jeszcze, wypracowaną w pierwszej połowie przewagę. Miedziowe nie pozostawiły rywalkom złudzeń i sprawiły, że sobotnie rewanżowe spotkanie powinno być tylko formalnością. Drugi mecz rozpocznie się o godzinie 14.
LC Brühl Handball – MKS Zagłębie Lubin 19:35 (11:22)
Brühl: Schlachter – Kernatsch 1, Brunner, Pavić 3, Ackermann, Altherr 3, Wolff 3, Tomasini 2, Doković, Gutkowska 5, Hess 1, Cutura, Barić, Simova 1.
Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 5, Grzyb 2, Hartman 1, Górna 7, Miłek 1, Drabik 1, Galińska, Zawistowska 6, Kochaniak-Sala 4, Matieli, Noga 5, Milojevć 3.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *