Szczypiornistki Metraco Zagłębia odrobią w środę ligowe zaległości

O 18:30 lubinianki rozegrają zaległy mecz pierwszej kolejki z JKS Eurobud Jarosław.

Najbliższy rywal Miedziowych to beniaminek, ale tylko z nazwy. W ekipie z Jarosławia grają zawodniczki znane na superligowych parkietach. Katarzyna Kozimur Magdalena Balsam czy Moniky Bancilon to szczypiornistki, które w dużej mierze stanowią o sile JKS-u.
A ten spisuje się nadspodziewanie dobrze. Dość powiedzieć, że ekipa z Jarosławia w trzech meczach odniosła trzy zwycięstwa. JKS ma na rozpisce spotkania z Piłką Ręczną Koszalin, Ruchem Chorzów oraz Startem Elbląg. Z tą ostatnią drużyną najbliższe rywalki Metraco Zagłębia zwyciężyły po rzutach karnych. Dorobek ośmiu punktów daje zespołowi wysokie trzecie miejsce w tabeli.
Lubinianki mają na swoim koncie sześć punktów, zdobytych w domowych meczach z Piotrcovią Piotrków Trybunalski i Piłką Ręczną Koszalin. W ostatnim meczu Miedziowe pokazały prawdziwy charakter i w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
– Oglądałyśmy mecze Jarosławia i jesteśmy dobrze przygotowane do tego meczu. Po ostatniej przerwie na kadrę jesteśmy głodne gry, chcemy grać i chcemy wygrywać – mówi Zuzanna Ważna, obrotowa Metraco Zagłębia Lubin.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *