Święta wojna na zakończenie sezonu piłkarek ręcznych

Metraco Zagłębie Lubin zagra z MKSem Lublin.

Szlagierowym meczem z MKSem Lublin zakończą sezon 2018/2019 piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin. Piątkowe spotkanie w hali RCS rozpocznie się o godzinie 17.
Na parkiecie zobaczymy dwie najlepsze drużyny w naszym kraju, aktualnego wicemistrza i mistrza Polski. Metraco Zagłębie i MKS od początku sezonu toczyły zacięty bój o mistrzowski tytuł. Ostatecznie na finiszu rozgrywek lepsze okazały się zawodniczki z Lublina. Przed ostatnią kolejką ligową Zagłębie ma cztery punkty straty do odwiecznych rywalek.
Lubinianki długi czas zasiadały na fotelu lidera. W pewnym momencie przewaga Metraco Zagłębie zaczęła topnieć, a mistrzowskiego tytułu pozbawiły drużynę m.in. przegrane mecze w Kobierzycach czy Szczecinie. Lubinianki zagrały również dobry mecz na parkiecie MKSu i mogły odwrócić losy mistrzowskiego tytułu, jednak trzy punkty zostały w hali Globus.
Zespół Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrał ostatnich pięć meczów z rzędu, w tym finał Pucharu Polski z Pogonią Szczecin. Lubinianki w Gnieźnie pokonały szczecinianki 25:19 i zdobyły piąty w historii Puchar Polski.
Pomimo, iż już przed meczem wiadomo, kto jakiego koloru zdobędzie medal, na parkiecie z pewnością emocji nie zabraknie. Ostatnie mecze w Lubinie z MKSem Metraco Zagłębie kończyło pewnymi wygranymi 27:22 w lidze oraz 22:11 w Pucharze Polski.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *