Superliga piłkarek ręcznych: Dwa zwycięstwa i porażka dolnośląskich drużyn

Dziś rozegrano mecze 4. kolejki rozgrywek. Metraco Zagłębie Lubin i KPR Kobierzyce schodziły z parkietu z podniesionymi głowami. W gorszych nastrojach były szczypiornistki KPR Jelenia Góra.

Wszystkie trzy drużyny grały na wyjeździe. Najlepiej w delegacji czuły się zawodniczki Metraco Zagłębia, które pewnie pokonały Start Elbląg 23:16. Lubinianki prowadziły od pierwszych akcji. Do przerwy były lepsze o 6 bramek, a w drugiej połowie ich przewaga urosła nawet do 8 trafień.
Znakomicie mecz w Chorzowie rozpoczęły z kolei szczypiornistki KPR Kobierzyce, bo po 5 minutach prowadziły 5:0. Po kwadransie było jednak już 7:6 dla gospodarzy. Od tego momentu jednak znowu na prowadzeniu była dolnośląska drużyna, która na dobre odjechała Ruchowi w ostatnich 20 minutach meczu i skończyło się na wyniku 29:21.
Porażkę po wyrównanym spotkaniu poniosły za to piłkarki ręczne z Jeleniej Góry. Pierwsza połowa w Gdyni była zacięta i mało efektywna. KPR przegrywał 8:10. Po przerwie było źle bo w 39 minucie jeleniogórzanki traciły do rywalek 4 bramki (9:13). Na 9 minut przed końcem to jednak dolnośląski zespół był górą 18:17. Niestety decydujące akcje należały do Arki, która wygrała 24:21.
Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 16:23 (8:14)Najwięcej bramek: dla Startu – Justyna Świerczek 4, Magda Balsam, Barbara Choromańska i Katarzyna Kozimur, Anna Gadzina i Paulina Stapurewicz po 2, dla Zagłębia – Adrianna Górna 5, Klaudia Pielesz i Małgorzata Mączka po 3, Kinga Grzyb, Małgorzata Buklarewicz i Agnieszka Jochymek po 2.Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce 21:29 (11:14)Najwięcej bramek: dla Ruchu – Klaudia Grabińska 7, Viktoria Tyszczak i Natalia Doktorczyk po 3, dla KPR – Monika Koprowska i Mariola Wiertelak po 5, Kingda Jakubowska 4.