Śląsk utrzymał się w Ekstraklasie! Miedź nad przepaścią

W przedostatniej kolejce rozgrywek wrocławski zespół wygrał w Legnicy 2:0. Bohaterami zostali Augusto i Mateusz Radecki.

Miedź od pierwszego gwizdka z impetem zaatakowała bramkę Śląska, grając szybko i pomysłowo. Legniczanie płynnie przechodzili z obrony do ataku, siejąc w pierwszych minutach popłoch w defensywie gości. Ale nie przełożyło się to na sytuacje podbramkowe. Najbliżej zdobycia gola legniczanie byli w 6 minucie, gdy po podaniu Augustyniaka, na wrocławską bramkę popędził z piłką Camara, który trafił w słupek. Potem gra wyrównała się i niewiele było okazji do zmiany wyniku. W 17 minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Roman, ale piłka poszybowała nad bramką gości. W 20 minucie groźnie zrobiło się na przedpolu bramki Miedzi. Najpierw Broź z ostrego kąta trafił w bramkarza, a po chwili z bliskiej odległości spudłował Cholewiak. W 37 min. po główce Robaka piłka spadła na poprzeczkę legnickiej bramki, a przed przerwą miejscowi odpowiedzieli niecelnym strzałem Forsella z rzutu wolnego.Po zmianie stron do ataku ruszył Śląsk i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 51 minucie sędzia podyktował rzut wolny po faulu Bartczaka przed linią pola karnego. Do piłki podszedł Augusto, który płaskim strzałem zaskoczył zasłoniętego i spóźnionego Dżanajewa. Po stracie gola Miedź ruszyła do odrabiania strat, ale te ataki bez trudu rozbijała obrona Śląska. W 69 min. przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie, gdy po rzucie rożnym Celeban głową skierował piłkę do bramki, lecz tym razem powołany do reprezentacji Rosji Dżanajew popisał się skuteczną paradą. W 76 min. przed szansą na wyrównanie staną wprowadzony chwilę wcześnie Szczepaniak, ale jego szarżę na…