Śląsk nadal niepokonany. Podział punktów w Gdańsku

W meczu szóstej kolejki piłkarskiej ekstraklasy wrocławianie zremisowali na wyjeździe z Lechią 1:1.

Obie drużyny rozpoczęły dość ostrożnie. Minimalną przewagę mieli gospodarze, jednak w ich akcjach brakowało dokładności. Z czasem do głosu zaczął dochodzić WKS. Strzałów zza pola karnego próbowali Przemysław Płacheta i Robert Pich, jednak Dusan Kuciak pewnie bronił.
W 23. minucie po drugiej stronie boiska Matus Putnocky popisał się świetną paradą po silnym uderzenie z ostrego kąta Filipa Mladenovica.
W 37. minucie prowadzenie dla gości uzyskał Przemysław Płacheta. 21-letni pomocnik swoją pierwszą bramkę w Śląsku zdobył po precyzyjnym strzale po ziemi sprzed pola karnego. Piłka do bramki Lechii wpadła tuż przy słupku. Udział w tek akcji miał także Łukasz Broź, który odważnym wślizgiem pod polem karnym rywali wywalczył piłkę dla swojej drużyny oraz podający Płachecie – Mateusz Cholewiak. Po przerwie znacznie lepiej zagrali gdańszczanie. Co prawda druga odsłona rozpoczęła się od celnego strzału z rzutu wolnego w 49. minucie Krzysztofa Mączyńskiego, który obronił golkiper Lechii, ale pięć minut później biało-zieloni odrobili straty Do remisu pięknym uderzeniem lewą noga z 15 metrów doprowadził Sławomir Peszko. Zadanie znacznie ułatwili mu środkowi obrońcy Śląska, zwłaszcza Israel Puerto. To właśnie od straty Hiszpana rozpoczęła się bramkowa akcja byłego reprezentanta Polski.
W 67. minucie wrocławianie mogli ponownie objąć prowadzenie, ale Kuciak zdołał obronić strzał  Picha.
Potem długimi fragmentami gra toczyła się w środku pola, jednak to gdańszczanie byli bardziej aktywni w ofensywie. W 81. minucie Flavio Paixao popisał się efektowną…