Siatkarze Cuprum wygrali z Czarnymi Radom 3:0

Dla zespołu z Lubina był to pierwszy mecz w 2021 roku.

Pierwszy punkt w meczu zdobyli zawodnicy Cuprum po dobrym ataku Szymona Jakubiszaka. Chwilę później Miguel Tavares zagrywką zaskoczył siatkarzy z Radomia. Gra toczyła się systemem punkt za punkt, aż wreszcie po dwóch atakach Ronalda Jimeneza gospodarze objęli prowadzenie 5:3. Walka była wyrównana, a żadnej z drużyn nie udało się zdobyć przewagi. Wreszcie po ataku Nikolaya Pencheva było 10:8 dla Cuprum. Chwilę później punkt z zagrywki dołóżył Tavares. Atak i blok Dawida Konarskiego dały jednak kolejne dwa punkty gościom. Zespół Cuprum usiłował wypracować przewagę i po ataku Jimeneza objął prowadzenie 16:13. Wówczas o przerwę poprosił trener drużyny z Radomia Robert Prygiel. Gospodarze uzyskali czteropunktową przewagę (19:15), ale cztery kolejne piłki padły łupem gości. Końcówka należała jednak do Cuprum. Po bloku Dawida Guni zespół z Lubina wygrał pierwszą partię 25:21.
Drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po ataku Wojciecha Ferensa wyszli na prowadzenie 5:2. Kolejna akcja to blok Guni i na tablicy wyników było już 6:2 dla Cuprum. Po kolejnych atakach Guni i Jimeneza zespół z Lubina prowadził 9:3. Gospodarze utrzymywali bezpieczne prowadzenie. Skuteczni w działaniach byli zwłaszcza Jimenez i Gunia, a po bloku Ferensa było już 13:6. Wtedy o przerwę poprosił trener Czarnych. Robert Prygiel nie był jednak w stanie odmienić gry swojego zespołu. Po kolejnym ataku Guni gospodarze prowadzili 17:9, a rywale nie byli w stanie odrobić strat. Drugą partię zakończył blokiem Gunia. Zespół Cuprum triumfował 25:17 i objął prowadzenie…