Rymy i Bity: EP-ki JuNouMi Records [CO BYŁO GRANE]

Na hip-hopową audycję zaprasza Bartosz Tomczak.

Poniedziałkowy wieczór spędzimy w towarzystwie najbardziej znanych polskich hip-hopowych składanek. EP-ki JuNouMi Records przyciągały nie tylko ucho, ale i oko – winyle były bowiem kolorowe.
Pierwsza kompilacja z 2002 roku była czerwona, wydana kilka miesięcy później druga część pomarańczowa, a trójka – zielona.
Na EP-kach JuNouMi znajdowały się w większości ekskluzywne utwory lub takie, które właśnie tu miały swoją premierę, a dopiero potem trafiały na regularne płyty konkretnych raperów. Wszystkie winyle były wydawane w limitowane edycji – maksymalnie do 500 sztuk
Po wydaniu trzech albumów w przeciągu dwóch lat, na kolejny projekt trzeba było czekać do 2006 roku, kiedy ukazała się najbogatsza płyta – zawierająca 21 utworów. Dla równowagi rok później wydano „JuNouMi Records 5 lat!” gdzie znalazły się tylko… dwie piosenki.Te dwie płyty pominiemy jednak w dzisiejszym zestawiniu, bo najzwyczaniej w świecie zabraknie nam czasu, ale obiecuję, że wrócimy do nich w jednym z kolejnych wydań „Rymów i bitów”.
Do trzech pierwszych EP-ek dodamy za to jeszcze (żółtą) JuNouMi Records EP vol. 4 wydaną w 2010 roku.
Te cztery płyty to łącznie 39 utworów. Do audycji wybrałem mniej niż połowę z nich tworząc blisko 50 minutową kompilację. Będą i największe hity winyli JuNouMi jak np. „Rzuciłbym to dawno” Pezeta i „Nie słuchać przed 2050” Łony, ale też mniej oczywiste wybory jak np. „Walizka” zespołu Trzy Style.
Playlista audycji:
O.S.T.R. – Witaj w 2003Łona – Nie słuchać przed 2050 Eis – Teraz albo nigdyPezet – Rzuciłbym to dawnoEudezet Allstars -…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *