RWK: Rotterdam we Wrocławiu, „Fanatyk” Michała Tylki i seriale na zimowe wieczory

Nie ruszając się z Wrocławia, przenosimy się do Rotterdamu – Kino Nowe Horyzonty zaprasza na 4. edycję IFFR Live. Showmax Polska przygotował film „Fanatyk” Michała Tylki na podstawie najsłynniejszej polskiej „pasty” o której opowiada nam sam reżyser. A na koniec propozycje serialowe na zimowe wieczory.

Nie ruszając się z Wrocławia, przenosimy się do Rotterdamu. Od 26 do 28 stycznia Kino Nowe Horyzonty zaprasza na 4. edycję IFFR Live, w ramach której będzie można zobaczyć 4 filmy z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie – w tym samym czasie, co widzowie w 50 innych kinach na całym świecie. Festiwal w Rotterdamie to jedno z największych wydarzeń filmowych na świecie, nastawionych na odkrywanie nowych talentów i promowanie twórczości młodych reżyserów. O programie pokazów opowiada Stanisław Abramik z Kina Nowe Horyzonty:

Spotkaliśmy się z reżyserem, który, dla Showmax Polska przygotował film „Fanatyk” – Michałem Tylką. W studiu, z reżyserem, odwiedził nas Dawid Nowacki z Samorządu Studentów UWr, który zorganizował specjalny pokaz w DCF-ie. Film oparty jest na popularnej, tzw. „paście”, czyli wymyślonej, zabawnej internetowej historyjce, która po jakimś czasie rozprzestrzenia się po kraju i każdy opowiada ją, jak anegdotę ze swojego życia. Najsłynniejszą polską „pastą” jest oczywiście opowieść o ojcu, który jest fanatykiem wędkarstwa.
[videoplayer id=187969][/videoplayer]
[videoplayer id=187970][/videoplayer]
[videoplayer id=187971][/videoplayer]
[videoplayer id=187973][/videoplayer]
Na koniec serial, a nawet – seriale. Porozmawialiśmy o najciekawszych pozycjach ostatnich i najbliższych tygodni.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *