RW Kultura: Modrzejewska po sezonie, Dziwaczki w Avignon, zbliża się Brave Festiwal, Wakacje z Duchami w Wojnowicach

FRAGMENTY AUDYCJI Radio Wrocław Kultura DAB+ WTOREK, od godz. 16:00 (powtórka w środę od 9:00)

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. To był ważny sezon u Modrzejewskiej, jubileuszowy, zakończony Maratonem Teatralnym, ale też sezon z finansowymi uszczupleniami. Podsumowujemy to, co było i wyglądamy w przyszłość. W studiu także Zuza Motorniuk, aktorka, reżyserka słuchowiska dla dzieci, stworzonego przez legnickich artystów pt. Wilk i jeż -prywatni detektywi. TU do posłuchania.
[videoplayer id=199658][/videoplayer]
[videoplayer id=199659][/videoplayer]
‚Dziwaczki’ to spektakl zaprezentowany premierowo w ramach Nurtu Off tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Twórcy (twórczynie) zostali zaproszeni na zbliżający się festiwal w Avignon. Mają zagrać 11 razy w offowym nurcie najbardziej prestiżowego teatralnego festiwalu świata. W studiu reżyserka Natasza Sołtanowicz i aktorka Malwina Brych.
[videoplayer id=199657][/videoplayer]
Lato w teatrze to program Instytutu Raszewskiego. W tym roku dotację na jedno z przedsięwzięć otrzymało Stowarzyszenie K.O.T., które zorganizuje dzieciom i młodzieży 2 wakacyjne tygodnie w Wojnowicach, we współpracy z Kolegium Europy Wschodniej. O tym, co przygotowali Aneta Młyńska-Wójcik i wiceszef kolegium Laurynas Vaiciunas.
[videoplayer id=199656][/videoplayer]
Grzegorz Bral, szef Teatru Pieśń Kozła, twórca Brave Festiwalu. Najnowsza edycja wydarzenia, któremu towarzyszymy od lat odbywać się będzie od 13 do 22 lipca pod hasłem ‚Widzialni / Niewidzialni’. Twarz festiwalu jest młody buddyjski mnich z klasztoru Thimphu w Bhutanie. Kogo zobaczymy podczas tegorocznego Brave’u? Dowiemy…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *