RW Kultura: Lato w teatrze, Dobrakovova i Gürsel w studiu, Wrocławski Teatr Plenerowy (WIDEO)

FRAGMENTY AUDYCJI. Radio Wrocław Kultura DAB+ Teatr (i nie tylko), wtorek, godz. 16:00-19:00 (powtórka w środę od 9:00). Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski.

Wakacje to niby czas mniej licznych wydarzeń teatralnych, ale my udowadniamy co roku, że nie jest to takie oczywiste. Odbywa się choćby Lato w Teatrze, cenna inicjatywa Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego. Po raz kolejny także we Wrocławskim Teatrze Lalek, który tym razem zasilili jako wykładowcy członkowie innych scen. Porozmawiamy o tym z Katarzyną Krajewską i Piotrem Soroką. W sobotę pokaz finałowy w Ogrodzie Staromiejskim.
[videoplayer id=201586][/videoplayer] 
Goście rozpoczętego w poniedziałek Miesiąca Spotkań Autorskich. Codziennie przez cztery tygodnie w Mediatece wieczory z pisarzami (o 19:00 i 20:30), a my tradycyjnie gościmy ich w naszych progach. Dziś Ivana Dobrakovova, słowacka autorka opowiadań i powieści (‚Bellevue’ wydały nasze Książkowe Klimaty) wraz z Katarzyną Dudzic-Grabińską, tłumaczką i moderatorką spotkania.
[videoplayer id=201585][/videoplayer] 
Drugim gościem turecki mistrz Nedim Gürsel, który mieszka od lat w Paryżu. Jego najnowsza po polsku wydana powieść to niezwykły ‚Mehmed zdobywca’ (Wydawnictwo Literackie, 2017). W studiu również specjalistka od kultury tureckiej Agnieszka Aysen Kaim z Instytutu Slawistyki PAN.
[videoplayer id=201584][/videoplayer] 
Marek Kocot, aktor i nie tylko. Człowiek sceny i litery. Twórca Antykabaretu, pomysłodawca Chóru Komentujących Wrocławian, poeta, współtwórca libretta do musicalu ‚Trzej Muszkieterowie’ (Teatr Muzyczny Capitol). Tym razem w roli współtwórcy nowej sceny w naszym mieście – Wrocławskiego Teatru Plenerowego. WTP w akcji będzie można zobaczyć w sierpniu -…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *