Rozpoczynają się przesłuchania regionalne Muzycznej Bitwy Radia Wrocław [WIDEO]

Przesłuchania organizujemy odbędą w czterech miastach Dolnego Śląska. Aby wziąć w nich udział należy wysłać nam swoją piosenkę z krótką informacją o zespole na adres bitwa@radiowroclaw.pl.

W tym roku zaczynamy 24 lutego w Wałbrzychu i tam otwieramy nasze eliminacje na żywo – mówi Kamila Świerczyńska ze Starej Kopalni, miejsca do którego Muzyczna Bitwa zawita już po raz drugi:

Kolejne przesłuchania odbędą się w Legnicy, Oleśnicy i na koniec we Wrocławiu.

Regulamin Muzycznej Bitwy Radia Wrocław 2018 – edycja trzynasta

– Czekamy na zgłoszenia młodych zespołów. Jeżeli się wahacie, macie pochowane swoje utwory, to jest właśnie ten moment – otwierajcie szufladę i wysyłajcie do nas swoje demo – mówi dziennikarz muzyczny Wojtek Janicki:

– Bitwa to największy konkurs na Dolnym Śląsku dla młodych muzyków, do którego co roku zgłasza się kilkadziesiąt zespołów. Nie jesteśmy przesądni – 13. edycja z pewnością będzie wyjątkowa – mówi szef programowy naszej stacji Dariusz Litera:

O tym, że marzenia się spełniają świadczy fakt, że wiele zespołów, które zaczynały właśnie u nas, dziś nagrywa płyty, koncertuje i żyje z muzyki. Nasz konkurs dał im szansę pokazania się szerszej publiczności. Teraz czekamy na zgłoszenia od kolejnych grup, mamy nadzieję, że poziom jak co roku będzie wysoki, a finaliści w przyszłości trafią na listy przebojów.

Na antenie Radia Wrocław usłyszycie, dokąd wyjadą w drugimi etapie konkursu jurorzy bitwy, by poszukać talentów. W poprzednich edycjach pojawialiśmy się w m.in. Jeleniej Górze, Zgorzelcu, Wałbrzychu, Świdnicy czy w Legnicy. Młodzi muzycy mają tylko jedno zadanie na początek: dobrze się zaprezentować i zaskoczyć dziennikarzy muzycznych naszej rozgłośni. To wystarczy, by dostać się do etapu…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *