Rozpoczął się Brave Festival [FOTO]

Motywem przewodnim XIII edycji są słowa Widzialni / Niewidzialni

Sugestywna muzyka oraz spektakle z Afryki i Ameryki Południowej. Mistrzowie akrobacji breakdance, taneczne konfrontacje, 20 filmów i konkurs. We Wrocławiu rozpoczął się Brave Festival.
– Łącznie zobaczymy 13 artystów lub grup pochodzących z pięciu kontynentów – mówił Grzegorz Bral dyrektor i pomysłodawca festiwalu.

– Ja chcę widza, który wybierze, żeby do nas przyjść. Wybierze, żeby się dowiedzieć. Wybierze, wiedzieć raczej niż nie wiedzieć i posługiwać się stereotypem. Nie będę słuchał sąsiada, który mówi „wszystkiemu winni są bla, bla, bla” tylko dowiem się czy ktokolwiek w ogóle czegokolwiek jest winny. To jest festiwal dla odważnego widza.

Impreza rozpoczęła się piątkowym koncertem w Operze Wrocławskiej muzyków z Syrii, którym towarzyszyła Orkiestra Leopoldinum.

Szef programowy Brave Festival, Marek Mieleszko opowiadał nam natomiast o tym co przygotowana dla nas ostatniego dnia:
– Chciałbym opowiedzieć o finale i projekcie Ghetto Classics, który narodził się w slumsach w Nairobi. To jest projekt tamtejszej lokalnej aktywistki, która postanowiła zaoferować darmowe lekcje nauki gry na instrumentach dla  tamtejszych dzieciaków, odciągnąć ich od ulicy. My postanowiliśmy sprowadzić dzieciaki do Polski i udostępnić im scenę w Capitolu.

Radio Wrocław też uczestniczy w Festiwalu. Zapraszamy do naszej Sali Koncertowej w sobotę, gdzie o 21.00 pokazany zostanie spektakl Teatru Pieśń Kozła ” Król Lear „.
Szczegółowy program Brave Festival.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *