Rowerowa autostrada będzie przebiegać przez Dolny Śląsk

1000 kilometrów trasy rowerowej powstanie w Polsce. Ścieżka z prawdziwego zdarzenia ma być wytyczona wzdłuż rzeki Odry.

400 km trasy ma przebiegać przez obszar naszego województwa po obu stronach rzeki, a do niej będą sukcesywnie przyłączane boczne ścieżki, mówi członek zarządu województwa Jerzy Michalak:

Tzw. Trasa Nadodrzańska docelowo ma łączyć południe kraju z okolicami Szczecina. Podobna droga rowerowa powstaje po drugiej stronie Odry, w Niemczech i będzie łączyła nadbałtycki Albeck z południowym Zittau. Kiedy? Mówi dr Maciej Zathey z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu:

Porozumienie pięciu województw co do budowy trasy ma zostać podpisane 20 kwietnia podczas Rowerowego Forum Metropolitalnego we Wrocławiu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *